Porady

Powłoka BLUE BLOCKER

Spotkaliście się kiedyś z określeniem powłoka blue blocker? Jeżeli nie, a jesteście kierowcami warto się z nim zapoznać. Najprościej jak się da opisze Wam o tym na blogu.

Powłoka blue blocker poprawia komfort jazdy samochodem w trakcie trudnych warunków na drodze. Soczewka z taką powłoką nadaje się podczas jazdy przy słabej widoczności, jak mgła, deszcz, jazda o świcie i o zmroku.

bluebloker2

Powłoka ta poprawia kontrast widzianych kolorów, powoduje rozjaśnienie obrazu i wspomaga we właściwej ocenie odległości na drodze. Jest więc niezastąpiona dla osób, które dużo jeżdżą samochodem.

Takie soczewki można wykonać zarówno jako „zerówki”, jak i z waszymi mocami korekcyjnymi. Należy pamiętać jednak, że nie będą one osłabiać natężenia światła reflektorów samochodów jadących z naprzeciwka.

bluebloker

Jeżeli jesteście kierowcami i temat Was zainteresował zapraszam do zadawania pytań w komentarzach na blog-u lub poprzez kontakt mailowy.

 

Spodobało się? Udostępnij znajomym

You Might Also Like

1 Comment

  • Reply
    Kamil
    3 marca 2019 at 12:17

    Witam. Czy powłoka drive Control to ta sama powłoka tylko o innej nazwie co blue blocker? Mam bardzo poważny problem odnoście swoich szkieł. Zamówiłem szkła z pryzmą baza-skroń 1.5 ( mam nadzieję że dobrze napisałem ) i przekonano mnie w salonie optycznym do zastosowania tzn drive Control, mówiono że rewelacja przy jeździe samochodem, każdy kierowca powinien takie powłoki posiadać itd… Niestety nie mogę w nich prowadzić auta po zmroku oraz przeszkadzają w trakcie wieczornego spaceru itp 🙁 problem polega na tym że powstają bardzo duże niebieskie refleksy (kropki) od świateł samochodu (także latarni, żyrandoli itp) i te refleksy inaczej kropki nie powstają tylko pod kątem patrzenia ale na wprost… Czy może być to wina zastosowania pryzmy + drive Control? Zdarzyło się komuś takie coś? Czy podlega to reklamacji? Co zrobić?

  • Leave a Reply