Porady Wiedza

Co to jest antyrefleks?

Na początku działalności bloga trendy okulary pojawił się już temat antyrefleksu. Postanowiłam jednak dziś go odrobinę odświeżyć, ponieważ jest on bardzo, bardzo ważny 🙂 A więc…

Co to jest antyrefleks?

Poszukujący pierwszych okularów zadają sobie pewnie to pytanie. W  każdym optyku otrzymacie zawsze propozyję zakupu okularów z antyrefleksem. Co to tak właściwie jest. Najogólniej antyrefleks jest to powłoka, która spowoduje, że będziecie lepiej widzieć przez swoje okulary. Dzięki niej odbicia na soczewce zostaną wygaszone, nie będziecie patrzeć przez szkła w okularach jak przez zwykłą szybę. Antyrefleks spowoduje, że po prostu oko w okularach będzie bardziej wypoczęte. W obecnych czasach jest to standard i nie ma się nad czym zastanawiać okulary muszą posiadać antyrefleks. Kiedyś mówiło się, że jest to powłoka do komputera, otórz jest to powłoka do wszystkiego 🙂 Dodam, że okulary bez antyrefleksu wyglądają nieestetycznie.

co to jest antyrefleks?

Tutaj możecie zobaczyć odbicia na soczewce bez antyrefleksu

Kolory antyrefleksu

Skoro już wiemy co to jest antyrefleks, to przybliżę Wam kilka istotnych informacji na ten temat. Antyrefleks najczęściej występuje w zielonym kolorze. Ten kolor będzie najmniej widoczny i w praktyce będzie pasował do każdych okularów. Czasem można spotkać się z tzw achromatycznym antyrefleksem, będzie on wtedy bezbarwny. Ja jednak uważam, że niestety wygasza on odbicia w mniejszym stopniu niż tradycyjny zielony. Obecnie bardzo rzadko można się spotkać z innymi kolorami powłoki antyrefleksyjnej niż zielonym. Parę lat temu można było zamówić kolor żółty czy niebieski.

Bonusy do antyrefleksu

Powłoki antyrefleksyjne występują często w pakiecie z dodatkowymi uszlachetnieniami. Od tego zależy czy okulary będą Wam się dobrze nosić. Dodatkowe właściwości to:

  • utwardzenie – od tego będzie zależało na jak długi czas wystarczą wam okulary,
  • powłoki antystatyczne, oleofobowe i hydrofobowe – będą miały wpływ na komfort korzystania z okularów, spowodują, że łatwiej je wyczyścimy, będą szybciej odparowywać i nie przyciągną kurzu,
  • powłoki blokujące szkodliwe promieniowanie UV,
  • powłoki blokujące szkodliwe działanie światła niebieskiego.

To jaką wersję wybierzecie zależy od Waszych potrzeb, nie warto jednak oszczędzać na komforcie i zdrowiu oczu.

Podsumowując

Mam nadzieję, że w prosty sposób odpowiedziałam na pytanie co to jest antyrefleks. Co warto zapamiętać? Antyrefleks to standard, bez niego okulary będą brzydko wyglądać, a Wy będziecie gorzej widzieć.

Bardzo prosto i zwięźle przeczytacie o antyrefleksie w naszym sklepie internetowym pod adresem: http://trendyokulary.pl/content/8-co-to-jest-antyrefleks.

Jeśli po przeczytaniu artykułu nasuwają się jakieś pytania, nie bójcie się ich zadać. Mam nadzieję, że artykuł jest przydatny. Nie zapomnijcie go zatem udostępnić w swojej sieci społecznościowej.

 

Spodobało się? Udostępnij znajomym

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply