Galeria Moda

Niebieskie soczewki moja opinia

Dziś na blogu postanowiłam przedstawić Wam moją opinię o dwóch popularnych kolorowych soczewkach kontaktowych. Wielu z Nas czasem marzy się odmienić coś w naszym wyglądzie. Na wiosnę przyda się nowa fryzura, nowy strój lub nowe okulary 🙂 Niektórym z Was być może przyjdzie do głowy radykalna odmiana koloru oczu. Moje naturalne oczy są piwne, jeśli szukam odmiany wybieram najczęściej niebieskie soczewki. Do porównania wybrałam dwie soczewki jedną komfortową, drugą ekonomiczną.

Soczewka kolorowa Air Optix Colors

Pierwszą z nich jest soczewka Air Optix Colors z firmy Alcon. Soczewki występują w 9 kolorach. Ja do testu wybrałam kolor Brilliant Blue. Soczewki Air Optix Colors są wykonane z wysoce tlenoprzepuszczalnego materiału. Oznacza to, że w tej soczewce oko będzie oddychać. Będzie zdrowe i wypoczęte. Dodatkowo soczewki są dobrze nawilżone. Są to soczewki do noszenia w trybie dziennym, miesięczne. Występują zarówno jako zerówki, ale także z mocą od +6,0 do -8,0.  Promień krzywizny tych soczewek to: 8,6, średnica natomiast 14,2.

air optix colors

Soczewki ColourVue Glamour

Drugą soczewką użytą do testu jest soczewka ColourVue w kolorze Blue. Soczewki są zarejestrowane jako kwartalne. Posiadają 45 % nawilżenia oraz znikomą tlenoprzepuszczalność (dk/t 26 x 10 do potęgi -11, w porównaniu Air Optix dk/t 138). ColourVue Glamur występuje w 6 kolorach, ja użyłam koloru Blue. Krzywizna tej soczewki to 8,6, średnica 14,0. Zakres mocy od 0,0 do -8,0. Co ciekawe producent zapewnia, że soczewka posiada filtr UV.

Porównanie wyglądu soczewek

Soczewki Air Optix Colors na oku wyglądają bardziej naturalnie. Lekko powiększają tęczówkę, ale nie wygląda to sztucznie. Kolor wykonany jest w nadruku cyfrowym i myślę, że dlatego lepiej to wygląda. ColourVue natomiast moim zdaniem jest sztuczny. Mimo, że soczewka ma mniejszą średnice, kolor na niej znajduje się do końca, dlatego wydaje się znacznie większa. Ja z tych dwóch wybieram zdecydowanie Air Optix, ale ja wolę naturalny efekt. Z resztą zobaczcie sami, jak obie soczewki prezentują się na oku.

kolorowe soczewki opinia

 

Kolorowe soczewki właściwości

Jak możecie przeczytać wyżej Air Optix Colors jest soczewką zdrowszą, ma lepsze parametry. Moja opinia jest tutaj jednoznaczna. W ColoureVue wytrzymałam całą godzinę. Musiałam je szybko ściągnąć, gdyż nie dało się w nich wytrzymać. Dużo czasu spędzam przy komputerze i mam syndrom suchego oka. Zatem moje wymagania są większe wobec soczewki. Nie zdarzyło mi się jednak, żeby w którejś było aż tak źle. Czułam się jakbym na oku miała kawałek folii, ciągle musiałam mrugać, bo nic nie widziałam. Air Optix Colors mogę spokojnie chodzić cały dzień, przez cały miesiąc. Nie widzę tego koloru na oczach, czuje się jak w każdej innej pasującej mi soczewce. Co jest dodatkowo fajne, to jeśli mieliście dobranego w gabinecie zwykłego Air Optixa, to Colors będzie wam tak samo dobrze pasował.

Kolorowe soczewki moja opinia

Podsumowując ja polecam soczewkę Air Optix Colors. Moim zdaniem wygląda lepiej, bardziej naturalnie. A to co najważniejsze mam pewność, że jest zdrowa. W wielu gabinetach będziecie mieć także możliwość przymierzenia jej i dobrania dla siebie najlepszego koloru. Z ColourVue nie sądzę, aby było to możliwe. Trzeba dodać, że Air Optix Colors wychodzi drożej. W myśl zasady co jest tanie, to jest drogie. Wolałabym na waszym miejscu zapłacić więcej niż kupić tańsza soczewkę, której nie będzie się dało nosić.

Pozdrawiam serdecznie

Czy macie jakieś swoje doświadczenia z kolorowymi soczewkami?

Spodobało się? Udostępnij znajomym

You Might Also Like

10 komentarzy

 • Reply
  Waldemar Pać
  21 lutego 2017 at 22:43

  Nie mam problemów z oczami, ale jakbym miał wybierać to wybrałbym te zdrowsze bardziej naturalne.

 • Reply
  Kasia
  22 lutego 2017 at 18:14

  Nie noszę soczewek.
  Ale te pierwsze ładnie wyglądają. Ach ten niebieski… 😉

 • Reply
  Kasia
  22 lutego 2017 at 23:50

  Hmm, ja używałam kiedyś kolorowych Opixów. Szybko jednak z nich zrezygnowałam bo soczewki mi się przedzierały. Te są wytrzymałe?

  • Reply
   Magdalena
   22 lutego 2017 at 23:53

   Pierwsze z soczewek to właśnie Air Optix, nie zdarzyło mi się, żeby pękły. Co do drugich nie mam zdania, gdyż nie wytrzymałam w nich dłużej niż godzinę. Pozdrawiam

 • Reply
  Optyk
  23 lutego 2017 at 15:14

  wow, rzeczywiście te soczewki robią wrażenie.

 • Reply
  Teraz Suwałki
  3 kwietnia 2017 at 13:31

  czy one są wygodne w noszeniu?

  • Reply
   Magdalena
   3 kwietnia 2017 at 16:24

   Zależy, które. Napisałam powyżej swoją opinię 🙂

 • Reply
  Olimpia Tomaszewska
  14 maja 2017 at 22:30

  Muszę przetestować te soczewki, moje obecne przestają mi się podobać, bo czuję że mam zmęczony wzrok w nich a mam je nie cały miesiąc. Te wydają się spoko.

 • Reply
  Sylwia
  3 sierpnia 2018 at 16:36

  Czy się Opticum colours chronią przed promieniowaniem UV?
  Wyczytałam też, że są produkowane w Malezji -jakie jest zdanie Państwa na ten temat

  • Reply
   Magdalena
   15 sierpnia 2018 at 21:09

   Tylko soczewki z Jonhsona mają filtr UV. Większość koncernów ma swoje fabryki poza Europą. Soczewki kontaktowe muszą przejść bardzo restrykcyjne kontrole, aby zostać dopuszczone do sprzedaży w krajach Europy czy w Stanach Zjednoczonych.

  Leave a Reply