Porady Wiedza

Nowe soczewki Air Optix plus HydraGlade

Od marca w Polsce dostępna jest już cała rodzina soczewek Air Optix plus Hydraglade. W sprzedaży pojawiły się soczewki toryczne – Air Optix for Astigmatsm i multifocalne – Air Optix Multifocal.
Oznacza to, że już teraz możemy cieszyć się komfortem i nawilżeniem, tak samo, jak w sferycznych soczewkach Air Optix plus HydraGlade.

Nowe innowacyjne technologie – SmartShield oraz HydraGlade

Soczewki te posiadają dwie nowe innowacyjne technologię. Pierwsza z nich to SmartShield. Zapewnia ona zmniejszenie ilości osadów na soczewce kontaktowej. Chroni ją przed osadami białkowymi, kremami i tuszem do rzęs. Dodatkowo w połączeniu z płynami do pielęgnacji soczewek zawierającymi składnik HydraGlade, pozwala na zdecydowanie mniejsze osadzanie się osadów lipidowych w porównaniu z konkurencją. Druga zastosowana technologia to HydraGlade. Wchodzi on w interakcję ze SmartShield. Wspólnie przyciągają i utrzymują one nawilżenie. Dzięki tym dwóm technologiom soczewki zapewniają niezmienny komfort użytkowania, nawet pod koniec dnia.

Dla kogo przeznaczone są te soczewki?

Nowe soczewki Air Optix występują w wersjach dla osób z astygmatyzmem oraz dla presbiopów. Zatem, jeśli nosisz okulary z „cylindrami” te soczewki są dla Ciebie. Pozwolą one na skorygowanie 99 % przypadków astygmatyzmu. Druga wersja soczewek to multifocal. Są to soczewki przeznaczone dla osób, które potrzebują już okularów do czytania. Pozwolą one na wyraźne widzenie w każdej odległości.

Zakres mocy

Informację, które mogą być bardziej przydatne specjalistom, ale także użytkownikom, którzy chcieliby sprawdzić nowe soczewki kontaktowe:

Air Optix for Astigmatism plus HydraGlade:

SFERA: +6,00 do -6,00 co 0,25 oraz -6,5 do -10,00 co 0,5; CYLINDER: -0,75, -1,25, -1,75 oraz -2,25

Air Optix Multifocal:

SFERA: +6,00 do -10,00 co 0,25. Dodatki LO, MED, HI.

Mój komentarz / moja opinia

Zanim soczewki zostały wprowadzone na rynek, w Polsce zostało przeprowadzone badanie satysfakcji użytkowania soczewek kontaktowych. Brało w nim udział 100 wybranych salonów optycznych. W moim salonie także aplikowaliśmy pacjentom te soczewki kontaktowe. To, że Air Optix for Astigmatism będą świetne wiedziałam od razu, znałam ich sferyczną wersję. Natomiast mulifocalem byłam pozytywnie zaskoczona. Nie dość, że pacjenci świetnie w nim widzieli, to także wskazywali na wysoki komfort nawet pod koniec dnia. Ja sama noszę soczewki jednodniowe, więc nie wypróbowałam ich na sobie. Jednak 20 moich pacjentów, którzy przetestowali soczewki zwracało uwagę na łatwość zakładania i zdejmowania soczewek, na ich dobre nawilżenie oraz stabilność widzenia. Podczas trwania ostatniej konferencji przedstawiono wyniki badania z całej Polski i nie były to tylko odczucia pacjentów w Tychach.

Jeśli nosicie w tej chwili soczewki Air Optix starszej generacji nie ma potrzeby ich ponownego dopasowania, możecie od razu zakupić nowszą wersję.

Jeśli macie jakieś pytanie, nie bójcie się pytać 🙂 Zapraszam do komentowania 🙂

Spodobało się? Udostępnij znajomym

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply