Moda

Okrągłe okulary

Okrągłe okulary

Okrągłe okulary „już kiedyś były”, można je znaleźć na starych zdjęciach, filmach. Wydaje mi się, że nie była to kwestia mody ale raczej prostoty wykonania i funkcjonalności, a okulary służyły do parzenia, modne stały się dopiero w USA w  latach 50. Okrągłe okulary z tamtych czasów wykonane były z metalu, a zdarzało się, że ze złota. Teraz ciężko mi wyobrazić sobie czasy, kiedy to okulary były elementem niepożądanym. Okulary stały się trendy i coraz więcej osób kupuje je jako dodatek, a nie jak kiedyś jako protezę, która ma poprawić widzenie.

Najmodniejsze okrągłe okulary

Okulary dziś to modowe akcesoria, które pozwalają również na podkreślenie własnej tożsamości. Wzorujemy się często na znanych osobistościach, którym często okulary dodają urody. Często zdarza się, że klienci szukają okularów jak Maciej Kurzajewski, Kuba Wojewódzki czy Agata Młynarska. Celebryci kreują  trendy – zawsze tak będzie.

Chciałabym Wam dziś przedstawić modele opraw, które niebawem będą najbardziej poszukiwane – okrągłe oprawy.

Okrągłe okulary to ponadczasowa klasyka. Od Johna Lenona wzięła się ich nazwa. Dziś oprawy projektantów zaczynają ponownie przyjmować takie kształty. Obecnie częściej jako materiał wybierane jest tworzywo. Oprawy takie wyglądają trochę w stylu retro.

qb

Najbardziej w takich okularach podoba mi się Johny Depp

Johnny-Depp-2013

OnSecretHunt.com

Jest to kształt opraw, które pasują najlepiej osobom o wyrazistych rysach twarzy i kształcie trójkątnym.

Johnny Depp

Photograph: Dave Hogan/Getty Images

Zdecydowanie kształt ten obecnie wybierają osoby, które nie obawiają się eksperymentować i chcą być na czasie z trendami okularowymi. Jak widać pasują one również starszym osobom.

What-Makes-Steven-Spielberg-a-Ladies-Man-in-the-Oscar-Red-Carpet-2013.

http://www.thinkspec.com/

 

 

okrągłe 3

 

okrągłe okulary

Komu pasują okrągłe okulary?

Teoretycznie okrągłe okulary najlepiej pasują do trójkątnej i prostokątnej twarzy. Jednak uważam, że należy to sprawdzić i rozważyć indywidualnie. Okrągłe okulary mogą pasować także do twarzy zaokrąglonej o regularnych rysach.

Zobaczcie więcej takich opraw na moim sklepie internetowym tutaj.

Obecnie coraz więcej osób szuka również tego kształtu opraw. Za rok-dwa ulice zapełnią się osobami w takich okularach. Nie bójmy się zatem wyprzedzić modę.

Spodobało się? Udostępnij znajomym

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply