Wiedza

Okulary aviator

Modne okulary aviator

Okulary aviator od dłuższego czasu stały się modne, dlatego postanawiałam dodać na blog o okularach ten temat. Coraz więcej takich okularów pojawia się na naszych ulicach. Modele aviator najczęściej są uniwersalne i ładnie wyglądają w nich kobiety i mężczyźni. Niektórzy używają na ten rodzaj okularów przeciwsłonecznych określenia okulary pilotki. Poszukując takich okularów należy jednak zawsze pamiętać, żeby posiadały one filtr UV. Nie kupujcie okularów na bazarkach lub w supermarketach, gdyż one nie zawsze posiadają odpowiednie filtry.

okulary aviator 3

Klasyczne okulary aviator

Historia okularów aviator

Okulary aviator kojarzone są bezsprzecznie z marką Ray Ban. W dniu 07 maja 1937 Bausch & Lomb oficjalnie zarejestrował patent na okulary Ray Ban Aviator. Pierwsze okulary aviator zostały wykonane z metalu w złotym kolorze z dwoma zielonymi soczewkami posiadającymi filtr UV.

W latach 30 XX wieku wynaleziono nowe samoloty, które mogły latać coraz dalej i coraz wyżej. Niestety w nowych warunkach nie potrafili poradzić sobie piloci, którzy skarżyli się na oślepiający blask słońca.

 

pilot-aviator

Żródło: pixabay.com/pl/

Problem pilotów rozwiązały okulary aviator. Posiadały one specjalne soczewki, które wyostrzały szczegóły  i minimalizowały zamglenie poprzez odfiltrowywanie niebieskiego światła. Piloci z US Army Air Corps od razu polubili taki rodzaj okularów. Okulary aviator osiągnęły szerszą popularność podczas II wojny światowej, kiedy generał Douglas MacArthur został sfotografowany w takich okularach podczas lądowania na Filipinach.

okulary aviator

Złoty duży aviator

Okulary aviator szybko stały się częścią amerykańskiej popkultury. Z wojska okulary trafiły na ulice miast i stały się elementem mody.Takie też pozostały do dziś. Być może ze względu na ich pierwotne przeznaczenie niektórzy na model aviator mówią okulary pilotki.

Okulary aviator czy tylko Ray Ban?

Oczywiście spora rzesza czytelników blog-a odpowie, że jeśli okulary aviator to tylko Ray Ban. Nie każdego jednak stać na taki wydatek. Nie każdemu też zależy koniecznie na firmowym znaczku na okularach. Dodatkowo nawet osobie takiej ja, która od wielu lat pracuje w branży optycznej, nie jest łatwo odróżnić oryginalne okulary od chińskiej podróbki. Dla tych z Was informuję, że okulary aviator produkuję również inni producenci. Takie okulary również są ładne, starannie wykonane i posiadają pełną ochronę przed UV.

okulary przeciwsłoneczne aviator 2

Okulary aviator niemieckiego producenta

Tak naprawdę wybór zależy do Was. W razie wątpliwości zapraszam do zadawania pytań na blog-u. Jeśli zainteresowała Was, któraś z opraw zapraszam do naszego optyka internetowego trendyokulary.pl.

Jeśli spodobał Ci się ten wpis na blog-u, udostępnij go w social-media 🙂

Spodobało się? Udostępnij znajomym

You Might Also Like

2 komentarze

 • Reply
  GeeWay
  15 września 2016 at 22:35

  Ach jak ja kocham ten model. Mój mąż ma takie z Police i wygląda w nich jak Tom Cruise:P Mógłby ich nigdy nie zdejmować:)

  • Reply
   Magdalena
   16 września 2016 at 11:27

   Klasyka zawsze na czasie 🙂

  Leave a Reply