Porady

Okulary dla dzieci

Okulary dla dzieci – praktyczne porady

Coraz większa grupa dzieci potrzebuje okularów. Postaram się Wam w sposób jasny opisać, jak prawidłowo dobrać okulary dla dziecka.

Według mnie najważniejszą zasadą jest to, że okulary muszę być dobrze dopasowane. Zwróćmy uwagę na to czy zausznik nie jest za długi. Po dogięciu zausznika, okulary będą się wtedy zsuwały. Przyjdą chłodniejsze dni i niestety trzeba będzie założyć ciepłe kurtki, wtedy zbyt długi zausznik będzie opierał się o kurtkę i okulary będą spadały. Poproście zatem optyka, aby już podczas wyboru oprawek wstępnie dopasował zauszniki.

Następnie oprawki dziecięce nie mogą być zbyt wąskie. Za niskie, zbyt małe szkła w okularach będą powodowały, że dziecko będzie nie patrzyło przez okulary. Dla mniejszych dzieci zalecam wybierać oprawki z podniesioną, zaokrągloną górą. Wtedy nawet, jeżeli okulary się zsuną, to nadal nasze dziecko będzie patrzyło przez soczewki okularowe.

okulary dla dzieci

Plastikowe okulary dla dzieci

Najczęściej poszukiwanym w tej chwili rodzajem opraw są oprawy plastikowe czy z innych elastycznych tworzyw sztucznych. Jest to bardzo dobre rozwiązanie – plastik nie uczula, jest przyjemniejszy dla skóry i oczywiście takie okulary są trendy. Tylko przy takiej oprawie mamy mniejsze możliwości dopasowania. Nie można ich podnieść na noskach, aby leżały wyżej. Zwróćcie zatem uwagę na to czy okulary nie przecinają linii oka.

Rozmiar okularów również jest ważny, nie mogą być za małe. Nie kupujmy też oprawek „na wyrost” – mogą wtedy spadać.

Bardzo ważna kwestia OKULARY MUSZĄ PODOBAĆ SIĘ DZIECKU. Jeżeli tak nie będzie dziecko nie będzie chciało w nich chodzić. Najczęściej to czy się dziecku podobają okulary uwarunkowane jest tym, co inne dzieci w przedszkolu, szkole noszą. Zatem najczęściej teraz dzieciaki chcą nosić oprawki plastikowe.

Kolory opraw są różne, możemy znaleźć niemalże każdy odcień, jaki nam się wymarzy. Kolor musi pasować do karnacji, koloru włosów dziecka. Często szukane są oprawy plastikowe – kujonki, czarne. Niestety niewielkiej liczbie dzieci to pasuje. Kolor czarny jest bardzo kontrastowy. Uważam, że jeżeli już czarne, to lepiej poszukać opraw przełamanych jakimś innym weselszym kolorem. Tutaj niebieskim:

okulary dla dzieci

Metalowe okulary dla dzieci

Dzieci często nie mają do końca wykształconej kości nosowej – dlatego nie każde oprawy plastikowe będą dobrze leżały. Noskami łatwiej będzie wyregulować okulary. Dlatego nadal mamy dostępne oprawki metalowe na żyłkę. Można wśród nich znaleźć pięknie zdobione zauszniki i wesołe kolory, dla dziewczynki różowe, dla chłopca np żółte.

 

okulary dla dzieci

Bez względu na to jakie oprawy wybierzecie najistotniejsze jest, aby były przez dziecko noszone. Prawidłowa korekcja wzroku pozwala na komfortowe funkcjonowanie dziecka, prawidłowy rozwój i naukę. Często także na uniknięcie problemów w przyszłości np. niedowidzenia.

Na naszym sklepie internetowym możecie również dobrać oprawkę dla waszego dziecka.

Zapraszam do zadawania pytań i komentowania.

 

Spodobało się? Udostępnij znajomym

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply