Porady

Okulary przeciwsłoneczne korekcyjne

Okulary przeciwsłoneczne korekcyjne najlepsze rozwiązanie na słoneczne dni

Wszyscy okularnicy znają ból noszenia okularów korekcyjnych w słoneczną pogodę. Słońce oślepia, razi, przeszkadza w normalnych funkcjonowaniu. Moim zdaniem najlepszym rozwiązaniem tego problemu są okulary przeciwsłoneczne korekcyjne.

W tym przypadku możemy wybrać modną, przeciwsłoneczną oprawę i wmontować do niej barwienie. Nie każda oprawa będzie nadawała się do zamontowania soczewek barwionych, ale z całą pewnością optycy w waszym mieście posiadają duży wybór opraw, do których da się to zrobić. Jeżeli mamy już wybraną odpowiednią dla Was oprawę należy zdecydować się na kolor barwienia.

Producenci soczewek w tej chwili potrafią zabarwić na każdy dowolnie wybrany kolor. Barwienie możemy zrobić na soczewkach w niemal każdym indexsie – czyli cieńszych, na każdym rodzaju soczewki, zarówno jednoogniskowej (do dali bądź bliży), dwuogniskowej czy progresywnej. W 99 % zamawiane są soczewki plastikowe. Dla ciekawostki możliwe jest zabarwienie również soczewki mineralnej (szklanej), nazywane jest to dymieniem i występuje w bardzo ograniczonym zakresie.

okulary przeciwsłoneczne korekcyjne

Skupmy się jednak na tych najpopularniejszych. Najczęściej wybierane kolory to brąz i szary. Zwróćmy uwagę na to, który kolor lepiej pasuje do oprawy, a także na to jak nam się przez dane barwienie patrzy. Kolor szary będzie bardziej tłumił kolory, brązowy natomiast je podkreślał. Na pewno warto też zastanowić się czy zafundujemy sobie barwienie pełne czy gradalne. Barwienie gradalne to barwienie, w którym zmienia się nasycenie koloru. U góry soczewki jest on ciemniejszy do coraz jaśniejszego u dołu. Daje to wygodę, na przykład kiedy wejdziemy do sklepu, możemy patrzeć na produkty bądź ceny przez dolną –  jaśniejszą część soczewki. Dodatkowo barwienie gradalne to efekt kosmetyczny.

okulary przeciwsłoneczne korekcyjne 2

Okulary są teraz modne, są elementem garderoby, nie bójcie się zatem poszaleć również z kolorami. Coraz częściej klienci decydują się na oryginalne kolory barwienia niebieskie do niebieskiej oprawy. Róż na lato też jest w modzie. Dużą radość sprawia patrzenie na świat przez różowe okulary.

Co jeśli nie okulary przeciwsłoneczne korekcyjne??

Okulary przeciwsłoneczne korekcyjne to nie jedyne rozwiązanie, inne warianty to:

  • soczewki kontaktowe + okulary przeciwsłoneczne,
  • fotochrom,

Wszystko tak naprawdę zależy od potrzeb konkretnej osoby. Wersja pierwsza sprawdzi się wyśmienicie pod warunkiem, że nie ma przeciwwskazań do noszenia soczewek, jak na przykład alergia. Są także osoby, które pod żadnym pozorem nie założą soczewek. Fotochrom dla młodej osoby wygląda ładne tylko w przypadku  zastosowania wersji Transitions czyli kiedy soczewki są przejrzyste w pomieszczeniach i w ponad 80 procentach zabarwione na dworze. Nie dobarwi nam się jednak w samochodzie.

Poniżej możecie zobaczyć wybrane kolory dostępnych barwień na soczewkach plastikowych:

Spodobało się? Udostępnij znajomym

You Might Also Like