Galeria

Oprawki wayfarer

Pamiętacie oprawki z filmu Matrix?? Ponad 10 lat temu były to najmodniejsze oprawki pod słońcem, wszyscy chcieli mieć takie okulary przeciwsłoneczne jak NEO. Dziś założenie takich okularów to „obciach”, chyba że wybieracie się na bal przebierańców jako bohater Matrixa.

Okulary matrix

Okulary matrix

Kilka lat temu pojawiła się moda na oprawy plastikowe – a w szczególności model Ray Ban – Wayfarer, przez niektórych nazywanymi kujonkami. Sam kształt został wypuszczony na rynek w latach pięćdziesiątych, więc ma on już swoje lata. W zasadzie taki kształt pasuje wielu osobom, jednak jeżeli oprawa ma bardzo grube ramki, może nieco przytłaczać.

Kubie Wojewódzkiemu doskonale pasuje ten kształt opraw. Jednak nie nosi on opraw marki Ray Ban, ale innej bardziej ekskluzywnej marki.  Tak naprawdę na te oprawy może sobie pozwolić praktycznie każdy ( szacuje, że 30 % osób nosi podróbki – często o tym nawet nie wiedząc). Model wayfarer stał się zatem modelem dla mas.

Kuba Wojewódzki (fot. Michal Piesciuk  newspix.pl)

Kuba Wojewódzki (fot. Michal Piesciuk newspix.pl)

Kształt ten w swojej ofercie posiada także wiele innych marek okularowych, z różnych półek cenowych.

wayfarer dzieciecewayfarer damskie

wayfarer 1

Ktoś z Was już słyszał, że wayfarer jest passe? Z całą pewnością 🙂 Teraz najmodniejsze modele mają kocie, wyciągnięte do góry kształty, a  kujonki to prehistoria mody okularowej. Oczywiście, jeżeli komuś pasuje styl nerda może dalej poszukiwać takich modeli. Dla kobiet, które chcą być na czasie z bieżącymi trendami jest to must have.

Powiecie, że nie każdego stać na zmianę co chwilę okularów na nowe, jednak po pierwsze moda w okularach trwa od 3-5 lat (tyle modne były kujonki), a poza tym co 2 lata wypadało by zrobić badanie czy nie zmieniły się moce w okularach.

Krzysztof Jarosz Forum

Foto: Krzysztof Jarosz – Forum

Kocie oprawy można kupić zarówno markowe, jak i od producenta oferującego modne kształty i kolory w cenach do 200 zł.

kocie oprawki 2 kocie oprawki kocie oprawki3

Spodobało się? Udostępnij znajomym

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply