Galeria Moda

Opti i Blogger Spectacle 2019

Dziś zapraszam na obszerny wpis na temat targów Opti oraz Blogger Spectacle 2019. Targi Optyczne w Monachium są jednymi z największych w Europie. Myślę, że obok Mido (Mediolan) oraz Silmo (Paryż), są one najbardziej znane. Niestety zagraniczne targi nie są masowo odwiedzane przez optyków, a mają czego żałować.

Opti 2019

W tym roku Opti odbyło się w dniach 25-27 stycznia. Moim zdaniem powinno trwać dłużej 🙂 Opti to ogromne hale wystawowe, w których można znaleźć wszystko, co związane z branżą optyczną. Od oprawek klasycznych po bardzo nieszablonowe, producentów soczewek okularowych oraz kontaktowych, sprzęt optyczny, wyposażenie gabinetu, a także wszystkie możliwe akcesoria okularowe.

Wystawców jest tak dużo, że nie sposób przyjrzeć się całemu asortymentowi z wystarczającą starannością. Mnie najbardziej interesowały oprawy. Zapewne wiecie, że lubię modele oryginalne i nowoczesne. Na takich targach można także zobaczyć, jakie są światowe trendy w modzie okularowej.

W tej chwili najbardziej na czasie są metalowe, pełne oprawki. Duże, w kolorach złota, srebra bądź czarne.

Niektóre modele oprawek, były nawet zbyt oryginalne jak dla mnie…

Mimo obecnej mody na metalowe oprawki sporo na targach w Monachium można było znaleźć sporo fajnych okularów z tworzywa.

Widać zatem, że każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

Blogger Spectacle

W tym roku wraz z Justyną z bloga Dbaj o wzrok brałam udział w prestiżowym wydarzeniu Blogger Spectacle. Wraz z grupą blogerów z całego świata wybierałyśmy najlepszego debiutanta roku 2019. Spośród kilkunastu stoisk nowych marek okularowych zapadło mi w pamięć kilka z nich:

  • Gaston:

  • ROAV

  • Nina Mur

Zwycięzcą tegorocznego Blogger Spectacle została marka ROUNDER ROUNDER.

Mnie także najbardziej podobały się te oprawki. Z resztą zobaczcie sami, oto kilka zdjęć ich niezwykłym oprawek i okularów przeciwsłonecznych:

Po pierwszej części mieliśmy możliwość odpoczynku na stoisku partnera targów – firmy HOYA. Mieliśmy możliwość zobaczenia innowacyjnego urządzania Yuniku. W Polsce są niestety tylko 3 miejsca, gdzie możecie je spotkać. Pozwala ono na perfekcyjny i w 100 % indywidualny dobór oprawki i soczewek okularowych do konkretnego użytkownika okularów.

Jeszcze przed rozpoczęciem targów wybieraliśmy najlepsze marki Opti 2019. Wybraliśmy 7 firm, producentów okularów, których stoiska mieliśmy okazję odwiedzić  w dalszej części Blogger Spectacle.  Marki zwycięskie to:

  • Coblens
  • EINSTOFFEN
  • Frost eyewear
  • HEADRIX
  • KBL eyewear
  • MARKUS T
  • Wagner + Kühner GmbH.

W pamięć najbardziej zapadły mi oprawki Frost Eyewear. Mają one bardzo ciekawe kolory oraz rzadko spotykany design. Niestety nie są dostępne w Polsce.

Dla siebie wybrałam odjazdowe oprawki od Wagner + Kühner GmbH. Niebawem pokażę je Wam na blogu oraz na moim kanale YouTube.

Na koniec Blogger Spectacle mieliśmy możliwość przymierzenia kolorowych soczewek Air Optix Colors na stoisku Alcon, jednego z partnerów Opti.

Zmęczona, ale szczęśliwa

Na targach spędziłam całe dwa dni. Starałam się odwiedzić wszystkie stoiska, obejrzeć jak najwięcej oprawek, jak najwięcej przymierzyć i uzyskać jak najwięcej informacji. Po drugim dniu do hotelu wróciłam bardzo zmęczona, do tego stopnia, że z nadmiaru emocji nie mogłam zasnąć. Warto było się tak zmęczyć. Jeśli ktoś jest takim pasjonatem okularów jak ja, po takich targach będzie najszczęśliwszy na świecie. Mam nadzieję, że w tym roku uda mi się także odwiedzić targi w Paryżu. Trzymajcie kciuki…

Jeśli nadal czujecie niedosyt, zapraszam do obejrzenie mojego filmu o Opti2019:

Spodobało się? Udostępnij znajomym

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply