Porady

Pielęgnacja okularów

Kiedy już odbierzecie gotowe okulary od swojego optyka, należało by wiedzieć jak się z nimi obchodzić. Nie zawsze jest czas na to, aby przekazać wszystkie informacje podczas odbioru okularów. W skrócie napiszę Wam to co jest najważniejsze.

  1. okulary zawsze ściągamy oburącz – ściąganie okularów jedną ręką powoduje naprężenia po tej jednej stronie. W konsekwencji możemy sobie wyłamać zausznik czy skrzywić okulary.
  2. należy pamiętać o tym, aby nie narażać naszych okularów na kontakt z twardymi materiałami, czyli nie odkładamy okularów szkłami do dołu – spowoduje nam to porysowanie szkieł w najbardziej wypukłej ich części. Staramy się nie wycierać okularów „koszulą”. Jeżeli posiadamy soczewki plastikowe, nie używajmy papierowych nawilżanych chusteczek. Najlepiej używać do czyszczenia tylko akcesoriów polecanych przez optyka – chusteczek z mikrowłókien i specjalnych płynów do czyszczenia. Jeżeli okulary nam się mocno zabrudzą z powodzeniem można je umyć w letniej wodzie i płynie do mycia naczyń.
  3. okulary zawsze powinno się przechowywać w futerale. Jeżeli tego nie robimy wzrasta ryzyko ich uszkodzenia
  4. pamiętajcie, aby chronić swoje okulary przed niskimi i wysokimi temperaturami. Zostawione na szybie samochodu okulary mogą nam się zniszczyć – pod wpływem wysokiej temperatury popęka nam antyrefleks.

pielęgnacja

Pamiętajcie zawsze jak będzie się coś działo z Waszymi okularami warto przejść się do optyka i zapytać o to. Śrubki można dokręcić, okulary można spróbować wyprostować, ale wyłamanego zausznika w większości przypadków nie da się naprawić. Soczewki w okularach, jeżeli są porysowane nie można „zregenerować”, pozostaje je wymienić. Dlatego dbajcie o swoje „drugie oczy”, bez nich świat straci na wyrazistości.

Spodobało się? Udostępnij znajomym

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply