Porady Wiedza

Post gościnny: Zajęcia przy komputerze

Dziś na blogu gościnny wpis Kamili Kołodziejczak autorki poczytnego bloga wtramkachdocelu.pl. Oto spojrzenie osoby, która spędza dużo czasu przy komputerze, na zdrowie naszych oczu.

Zapraszam do lektury.

Zajęcia przy komputerze… W szkole, w domu, w pracy, a gdyby tego było mało to nawet na chwilę nie odpocząć oczom i non stop gapimy się w jakiś ekran. Telefon, tablet, telewizor tak, te urządzenia działają równie nie korzystnie na Nasz wzrok jak godziny spędzone przy komputerze.

photo_editor_1452420928676

Większość o tym nie myśli… Bo po co, na początku przejmować się zdrowiem swoich oczu, skoro nie „widzimy problemu”? Do czasu… Aż Nasz wzrok zacznie się pogarszać. A wtedy może już być za późno i nawet okulary wiele nie pomogą. Dlatego jeśli spędzamy przed ekranem minimum godzinę dziennie (telefonów nie wliczam) to już dziś zacznijmy dbać o Nasze oczy. Po godzinie pracy przy komputerze zróbmy 15 minut przerwy, używajmy kropli nawilżających wysuszone spojówki, a jeśli to nie pomoże zwróćmy się do okulisty po okulary chroniące oczy przed negatywnymi skutkami pracy przy komputerze.

photo_editor_1451566570614

Sprawy techniczne doboru okularów zostawiam specjalistom, ale wiadomo, jeśli okulary mamy nosić w pracy to chcemy w nich dobrze wyglądać. Kobiety mogą spędzić na wybieraniu okularów bądź nie, ale można nawet dłużej. Okulary powinny zostać dobrane w taki sposób by dobrze komponowały się z twarzą, ale również były wygodne w noszeniu. Każdy kto podczas pracy musiałby co jakiś czas poprawiać zjeżdżające z nosa okulary, prędzej czy później rzuciłby je w kąt i wolałby nic nie widzieć niż tracić nerwy na poprawianie okularów, tym bardziej gdy okulary to droga „zabawka”. Orientowałam się i są to przedziały kwotowe od 200 zł do nawet kilku tysięcy w zależności od oprawek i szkieł.

Pamiętaj: Pracujesz przy komputerze, a może jest to Twoja forma relaksu zadbaj o oczy.

Autorka wpisu:

Kamila Kołodziejczak – Technik Handlowiec z kreatywną duszą. Tworzy od wielu lat, ale przygodę z grafiką komputerową zaczęła na poważnie dopiero kilka miesięcy temu. Aktywna blogerka.

Tutaj możecie ją znaleźć:

kamila_kolodziejcz

http://www.wtrampkachdocelu.pl/

https://www.instagram.com/kamila_kolodziejczak/

https://www.facebook.com/Kontrowersyjna415

https://plus.google.com/111152036725159617140

https://twitter.com/w_trampkach

 

 

Spodobało się? Udostępnij znajomym

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply