Porady

Soczewki biurowe

Soczewki biurowe

W obecnych czasie coraz więcej pracujemy przy komputerze, korzystamy z telefonów komórkowych i tabletów. Długie godziny takiej pracy prowadzą do zmęczenia, łzawienia oczy, bólu głowy i osłabionego widzenia.

Soczewki biurowe relaksacyjne

Nasze oczy w 9 roku życia mają największe możliwości akomodacji, czyli najprościej mówiąc dopasowywania się do widzenia przedmiotów znajdujących się w różnych odległościach. W wieku 28-38 lat potrzebujemy rozwiązania, które pomoże złagodzić napięcie związane z długotrwałą pracą w odległościach bliskich i pośrednich.

soczewki biurowe

Aby poprawić komfort wiedzenia i pracy przy komputerze zostały stworzone soczewki wspomagające akomodację. Pozwalają one na zrelaksowane widzenie nawet podczas całodziennej pracy przy komputerze. Są one przeznaczone dla osób, które nie potrzebują jeszcze okularów do czytania.

Dla kogo zatem soczewki biurowe – relaksacyjne? Dla osób w młodym wieku, które spędzają kilka albo kilkanaście godzin dziennie przy komputerze.

Soczewki biurowe dla presbiopów

Problemy z pracą przy komputerze mają częściej osoby po 40-tym roku życia. Zaczynamy wtedy potrzebować okularów do czytania. Nie widzimy wyraźnie przedmiotów znajdujących się blisko – w odległości 30-40 cm.

Jeśli dobieramy okulary do czytania to właśnie na taką bliską odległość, inną moc będziemy potrzebować do komputera. Z myślą o rozwiązaniu tego problemu powstały soczewki biurowe dla osób po 40-tym roku życia. Uwzględniają one fakt różnych odległości, na jakie mamy patrzeć.

Nie należy tutaj także zapominać, że takie okulary muszą być zaopatrzone w powłokę antyrefleksyjną, która zniweluje odbicia sztucznego światła. Dobrym rozwiązaniem mogłaby być także powłoka Blue Control. Możecie przeczytać o niej tutaj.

Podsumowując

Soczewki biurowe nie jest to łatwy temat. Nie wszyscy specjaliści podczas badania uwzględniają kwestie, o których mówiłam wyżej. Potem zdarzają się rozczarowania, pacjent tak samo dobrze w okularach do czytania chciałby widzieć i tekst znajdujący się blisko i komputer, co bez soczewek biurowych nie jest możliwe. Podczas badania opowiedzcie zatem dokładnie o swojej pracy, w jakiej odległości macie komputer i jak szczegółowo potrzebujecie widzieć.

Zapraszam do dyskusji i udostępnienia materiału. Zawsze może się przydać:)

Spodobało się? Udostępnij znajomym

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply