Wiedza

Soczewki kontaktowe do pływania

Wakacje zbliżają się do nas wielkim krokami. Niebawem sporo czasu spędzimy na basenie, pływając w morzu czy jeziorze. Co zatem zrobić w sytuacji, jeżeli potrzebujemy korekcji wzroku. Najlepszym rozwiązaniem do pływania są soczewki kontaktowe.

Chciałabym także obalić mit, nie ma ryzyka, że soczewki Wam wypadną, wypłyną lub przesuną się. Z doświadczenia kilkunastoletniego nigdy taka sytuacja mi się nie zdarzyła. Należy jednak pamiętać, żeby nie przecierać oczu.

Jakie soczewki?

Nie każde soczewki będą, jednak nadawały się do pływania. Wynika to nie z ich budowy, ale z ryzyka jakie ze sobą niosą bakterie i wirusy, które mogą znajdować się w wodzie. Bezwzględnie do pływania nadają się tylko soczewki jednodniowe. Zaraz po pływaniu należy je wyciągnąć i wyrzucić. Pływanie w soczewkach i późniejsze w nich chodzenie wiąże się z ryzykiem groźnych powikłań, w tym z utratą widzenia.

soczewki kontaktowe a pływanie

Czy jest jakaś inna alternatywa poza soczewkami?

Jeżeli z jakiś powodów nie możecie lub nie chcecie nosić soczewek kontaktowych. Inna alternatywą są specjalne gogle z waszą mocą korekcyjną, na basenie sprawdzą się one doskonale. Natomiast w morzu i jeziorze możecie z taki akcesoriami wzbudzać zainteresowanie. Oczywiście nikt nie zabroni Wam pływać w waszych okularach, nie wiem natomiast czy będzie to komfortowe.

W razie jakichkolwiek wątpliwości zapraszam do zadawania pytań w komentarzach bloga lub po adresem kontakt@trendyokulary-blog.pl.

 

Spodobało się? Udostępnij znajomym

You Might Also Like

1 Comment

  • Reply
    Hosting
    27 września 2016 at 12:47

    Soczewki i okulary rozni takze cena . Wiadomo, na okulary wydamy sporo, ale tylko jednorazowo, natomiast zakup soczewek trzeba wpisac na stale do domowego budzetu .

  • Leave a Reply