Porady

Soczewki okularowe biurowe

Dzisiaj chciałabym przybliżyć temat, który na razie jest mało znany i raczej rzadziej wybierany przez klientów. Są to soczewki biurowe. Jest to rozwiązanie przeznaczone dla prezbiopów – osób, które potrzebują już okularów do czytania. W uogólnieniu można powiedzieć, że to taka połowa soczewki progresywnej. Soczewki biurowe posiadają w sobie moc do bliży oraz odległości pośrednich.

Jest to rozwiązanie idealne dla osób, które pracują godzinami przy komputerze, a nie potrzebują jeszcze korekcji do dali.

soczewki biurowe

Jak wiadomo komputer znajduje się na większej odległości niż czytany tekst, dlatego moc do bliży nie pozwoli nam na dobre, wyraźne widzenie komputera. Z myślą o tym pojawiły się na rynku soczewki biurowe, zapewniają one perfekcyjne widzenie tych dwóch obszarów. Trzeba dodać także, że mają one zdecydowanie szersze pole widzenia, niż soczewki progresywne.

Poleciłabym takie soczewki każdemu, kto pracuje przy komputerze więcej niż 2 godziny dziennie. Okulary progresywne nie wykluczają posiadania również takiej pary, która będzie służyła nam do pracy. W okularach progresywnych, a szczególnie w starszych konstrukcjach możemy nie widzieć całego komputera, co powoduje dyskomfort pracy. Soczewki biurowe dzięki mniejszej zmianie mocy będą miały dużo większe pole widzenia, a co za tym idzie będą wygodniejsze.

Istnieje możliwość wykonania soczewek okularowych, które poza komputerem pozwolą nam widzieć wyraźnie osobę, która wchodzi do naszego biura lub prowadzić konferencję. Będziemy wtedy mieć zakres widzenia nawet do 3 metrów.

Na koniec dygresja dotycząca przyzwyczajenia się do takich soczewek. Najlepiej będzie nam się pracowało, kiedy ustawimy sobie komputer na wprost oczu oraz dopasujemy odległość w jakiej się znajduje.

Spodobało się? Udostępnij znajomym

You Might Also Like

1 Comment

  • Reply
    zdrowie
    30 września 2017 at 15:27

    Zdecydowanie osoby pracujące długo przy komputerze powinny wybrać się do okulisty i chociażby porozmawiać o swoim wzroku, a można zapobiec wadzie 🙂

  • Leave a Reply