Porady Wiedza

Jak wybrać okulary przez internet?

Jak wybrać okulary przez internet?

Dziś postanowiłam napisać Wam moje porady w temacie jak dobrać okulary przez internet. Wydaje mi się, że zakup okularów w ten sposób nie jest jeszcze tak popularny. Największą barierą jest to, że obawiamy się czy okulary będą pasować. Przedstawię Wam jak wybrać okulary, aby Nam pasowały.

 1. Aktualna recepta – po pierwsze przed zamówieniem okularów wykonaj aktualne badanie. Co dwa lata należałoby zrobić kontrolę i sprawdzić czy coś się nie zmieniło. Poproś specjalistę w gabinecie o zmierzenie rozstawu źrenic (PD), będzie to konieczne, aby zamówić okulary.
 2. Zastanów się jaki masz budżet, ile tak na prawdę chcesz wydać na swoje nowe okulary. W internecie na pewno zapłacisz mniej niż u optyka w mieście. Największe różnice będą w dużych miastach.
 3. Zastanów się jaki masz kształt twarzy. Stań przed lustrem i oceń czy twoja twarz jest okrągła czy może kwadratowa. Tutaj znajdziesz więcej porad na ten temat: http://trendyokulary-blog.pl/index.php/okulary-a-ksztalt-twarzy/. Wiedząc jaki masz kształt twarzy wybieraj oprawki, które będą do niego pasować.
 4. Dobierz okulary zgodnie z twoim typem kolorystycznym. Wybierz oprawki, w tonacjach i kolorach, które lubisz i nosisz. Są to na pewno kolory, które najbardziej Ci pasują. Artykuł o doborze kolorystycznym oprawek przeczytasz tutaj: http://trendyokulary-blog.pl/index.php/dobor-okularow-a-analiza-kolorystyczna/.
 5. Zmierz linijką swoje stare okulary. Jeśli stare okulary są na Ciebie dobre zmierz je i nowe wybierz w podobnym rozmiarze. Zdjęcia nie oddają wielkości oprawki. Na sklepach internetowych podane są wymiary oprawek więc z łatwością sprawdzisz czy oprawki będą pasowały. jak-wybrac-okulary-przez-internet-2
 6. Skonsultuj zakup z obsługą sklepu. Zawsze zanim ostatecznie dokonasz zakupu skonsultuj go z doradcą. Możesz przesłać swoje zdjęcie, napisać o swoich oczekiwaniach, z pewnością otrzymasz pomoc. Z doświadczenia z konsultowanych zakupów klienci są bardziej zadowoleni niż Ci, którzy dokonali zakupu bez konsultacji z doradcą.
 7. Sprawdź warunki zwrotu okularów. Zgodnie z polskim prawem masz możliwość zwrotu oprawek w czasie do 14 dni. W kwestii całych okularów, sprawa wygląda inaczej. Jest to towar wykonywany na zamówienie, zgodnie z twoimi indywidualnymi parametrami i w tym przypadku zwrot nie jest możliwy.

Mam nadzieję, że pomogłam Wam tym wpisem i wiecie już jak wybrać okulary przez internet. Jeśli pojawiły się jakieś wątpliwości zapraszam do komentowania.

PS wybierając okulary nie zapomnijcie o moim sklepie internetowym https://trendyokulary.pl/.

 

 

Spodobało się? Udostępnij znajomym

You Might Also Like

9 komentarzy

 • Reply
  Lucyna
  4 grudnia 2016 at 20:43

  Szczerze mówiąc nie myślałam, że dobranie okularów w taki sposób jest możliwe. mam zwykle bardzo duży problem z wyborem oprawek „na żywo”, a przez internet chyba nie potrafiłabym., ale kto wie, może to jest lepszy sposób?

 • Reply
  Joanna M.
  4 grudnia 2016 at 20:43

  Ciężka sprawa, ja mimo wszystko nie zdecydowałabym się na zakup okularów przez internet. Raczej nie zaufałabym ani sobie ani sprzedawcy – jednak w takich kwestiach specjaliści rządzą 😀

  • Reply
   Magdalena
   4 grudnia 2016 at 20:56

   A sprzedawca nie może być specjalistą?? Albo specjalista sprzedawcą??

 • Reply
  healthystyle
  5 grudnia 2016 at 13:31

  Mimo, iż wiem o takiej możliwości kupna okularów to jednak ja jestem tak wybredna, że zanim coś wybiorę to muszę przymierzyć ich setki 😉 Nawet przymierzam się do kupna oprawek, bo zdecydowanie czas na okulary do pracy przy komputerze, aby nie zniszczyć sobie wzroku wpatrywaniem się długie godziny w ekran monitora.

 • Reply
  Odnova.net
  6 grudnia 2016 at 01:16

  Noszę tylko okulary przeciwsłoneczne, jednak gdy będę wybierała te do czytania zadtosuję się do Towich wskazówek.
  Pozdrawiam

  • Reply
   Magdalena
   8 grudnia 2016 at 14:45

   Bardzo się cieszę, że są przydatne 🙂

 • Reply
  Dorota
  24 stycznia 2017 at 11:49

  O dłuższego czasu chodzi mi po głowie zamówienie oprawek przez internet. Głównie z powodu bardzo korzystnych cen. Twoje rady na pewno się przydadzą 🙂

 • Reply
  Justyna
  17 stycznia 2018 at 10:04

  Kompletny nonsens. Do wykonania okularów korekcyjnych, prócz PD, potrzeba jeszcze znać wysokość montażowa, której nijak nie da się zmierzyć bez włożenia oprawy na nos. A co z kątem pantoskopowym ? Co z doborem mostka oprawy ? W przypadku gdy choć odrobinę będzie za mały bądź za duży – oprawa będzie spadać z nosa.
  Czy Pani posiada w ogóle elementarna wiedzę, by radzić ludziom jak kupować okulary ? Bo dla mnie – osoby, która całe swoje życie spędziła w salonie optycznym – ten blog jest prowadzony przez niemal kompletnego laika.
  Proszę nie pisac takich herezji, bo potem w gabinecie nie jestem w stanie ludziom wytlumaczyc, ze sami sobie psują oczy…

  • Reply
   Magdalena
   17 stycznia 2018 at 11:39

   Proszę Pani, dziękuję bardzo za komentarz, pracuję w branży 10 lat i rozwiązywałam mnóstwo problemów związanych ze złymi okularami. Te problemy powstawały w związku ze źle wykonanymi okularami. PD przesunięte o 5 mm, bo średnica nie wchodziła. Szklenie okularów jest nagminne. Wysokość montażu, 99 % optyków nie zaznacza wysokości montażu na płytce, tylko robi się to wedle przyjętej normy. Tak samo sytuacja wygląda w kwestii kąta pantoskopowego oraz szerokości mostka. Sprzedawcy w salonach optycznych dobierają takie oprawki, jak mają na stanie. Nie mówię tutaj o optykach z wieloletnim doświadczeniem, ale osobach po krótkim przeszkoleniu, pracujących najczęściej w salonach sieciowych.
   Dostaje ogromną ilość zapytań od osób, które kupiły okulary i mają do nich zastrzeżenia. Zatem potrzeby klientów są duże.
   Branża zmienia się nieustannie, tak jak 20 lat temu nie wyobrażano sobie zakupów przez internet ubrań, tak samo większość optyków nie wyobraża sobie, aby sprzedawać przez internet. Jednocześnie od coraz większej ilości osób słychać, że optycy otwierają swoje sklepy w sieci. Z drugiej strony klienci poszukują łatwych i szybkich rozwiązań. To, że zakupią oprawkę w moim sklepie internetowym na pewno nie zabierze Pani przychodu.
   W kwestii języka użytego na blogu ma być on przystępny dla laika i nie zamierzam tego zmieniać, bo nie jest on skierowany do optyków. Może Pani z racji tego uważać mnie za laika 🙂 Proszę także zauważyć, że nigdzie nie znajdzie Pani na moim blogu negacji naszej branży (optyków stacjonarnych), wręcz zawsze odsyłam klientów do salonów optycznych. Zawsze także zachęcam do zakupu produktów lepszej jakości oraz regularnego badania wzroku.
   Rozumiem jednocześnie Pani rozgoryczenie, gdyż chciałaby Pani znaleźć na blogu optycznym informację, jak z „Optyki Zająca” tutaj Pani ich nie znajdzie.
   Pozdrawiam serdecznie i życzę sukcesów

  Leave a Reply